Kraków: straż obywatelska będzie strzec kościoła św. Wojciecha

W obawie przed dewastacją kościoła pw. św. Wojciecha w Krakowie na Starym Rynku Młodzież Wszechpolska powołała straż obywatelską. Do członków organizacji dotarły informacje o planowanej profanacji świątyni. Tylko w ubiegłym tygodniu wandale włamali się do trzech kościołów w Polsce.

Zdarzenia miały miejsce w parafiach pw. św. Wojciecha w Kawicach k. Legnicy, św. Stanisława w Milejczycach oraz sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

Ks. Jerzy Garda, misjonarz, który pracował w wielu krajach pogańskich, przyznaje, że nie dochodziło tam do tylu aktów profanacji, co w naszej Ojczyźnie. Ksiądz zwraca uwagę na atmosferę jaką kreują media w Polsce.

– Ostatnie miesiące, a nawet lata, sączenia nienawiści przez mainstreamowe media spowodowały taką psychozę, przyzwolenie do takich działań. One się nasiliły akurat w tym czasie, kiedy Polacy wybrali prezydenta wierzącego, nie kryjącego się ze swoją wiarą – powiedział misjonarz.

Wszystkie kościoły, które zostały sprofanowane, są poświęcone patronom Polski. W niedzielę 6 grudnia w kościołach diecezji dotkniętych wydarzeniami mają się odbyć specjalne nabożeństwa przebłagalne.

RIRM

drukuj