Benedykt XVI ma wrócić do Watykanu

Emerytowany Papież Benedykt XVI ma powrócić 1 maja br. do Watykanu i zamieszkać w przystosowanym do jego potrzeb klasztorze mniszek klauzurowych w Ogrodach Watykańskich.

Informację tę przekazał na łamach portalu Vaticaninsider Andrea Tornielli. Włoski watykanista przypomina, że do klasztoru dobudowano nowe skrzydło o powierzchni 450 metrów kwadratowych. Jak wyjaśniono, znajduje się w nim także dwanaście cel dla sióstr, kaplica, biblioteka oraz ogród, w którym uprawiane są warzywa, a także rosną w nim cytryny i pomarańcze.

Z Benedyktem XVI mają zamieszkać tam cztery osoby konsekrowane ze związanej z ruchem Comunione e Liberazione wspólnoty Memores Domini oraz sekretarz osobisty ks. abp Georg Gänswein, który jest też prefektem Domu Papieskiego.

W klasztorze będą mogli być goszczeni brat Benedykta XVI ks. prał. Georg Ratzinger oraz niemiecki diakon, który od pewnego czasu pełni posługę u boku Papieża seniora.

Nasz Dziennik/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl