fot. https://www.vaticannews.va/pl.html

Beatyfikacja Siostry Marii Laury Mainetti

Siostra Maria Laura Mainetti została w niedzielę wyniesiona na ołtarze. To włoska zakonnica zamordowana przez satanistki. Przed śmiercią wybaczyła swoim oprawcom. Beatyfikacja odbyła się na północy Włoch.

Siostra Maria Laura Mainetti urodziła się w Lombardii jako dziesiąte dziecko. Matka dziewczynki zmarła kilka dni po porodzie. Przyjaciółka jej matki załatwiła dziewczynce naukę w szkole prowadzonej w Parmie przez Zgromadzenie Córek Krzyża. Mając 18 lat, Maria Laura Mainetti wstąpiła do zgromadzenia Córek Krzyża. Pracowała jako nauczycielka, w szkołach prowadzonych przez jej wspólnotę zakonną.

Siostra była zaangażowana także w obronę życia. Postanowiła wyjść na spotkanie, które 17-letnia dziewczyna wyznaczyła o zmierzchu w mało uczęszczanym parku. Tam dołączyły do nich jeszcze dwie koleżanki. Wszystkie trzy były satanistkami. Postanowiły złożyć siostrę w ofierze. Satanistki zadały siostrze 19 ciosów nożem – o jeden więcej niż było przewidziane, gdyż każda miała uderzyć sześć razy w głowę, ale chciały mieć pewność, że ich ofiara naprawdę nie żyje. Później przed sądem przyznały, że siostra, umierając, prosiła Boga, aby wybaczył im ich grzech.

25 października 2005 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny, a 19 czerwca ubiegłego roku Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret uznający męczeństwo włoskiej zakonnicy.

Uroczystości beatyfikacji Marii Laury Mainetti odbyły się w niedzielę na północy Włoch. Błogosławioną siostrę ogłosił ks. kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

TV Trwam News

drukuj