78. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

Już po raz 78 przed tron Jasnogórskiej Pani pielgrzymować będą nauczyciele i wychowawcy z całej Polski. Tegorocznej pielgrzymce przyświecać ma hasło ,,Tutaj wszystko się zaczęło”.

Modlitewne spotkanie przybyłych na Jasną Górę nauczycieli i wychowawców rozpocznie się już dziś o godz. 15.00 w auli o. Kordeckiego. Pielgrzymów powita ks. bp Edward Dajczak, delegat Polski ds. DN. W ramach XIV Ogólnopolskiego Sympozjum Ewangelizacyjnego Nauczycieli i Wychowawców Katolickich, które rozpocznie się tuż potem, wygłoszone będą dwa wykłady: ,,Ochrzczony, czyli kto?” i ,,Mam wiarę nie tylko dla siebie”. Poprowadzą je ks. dr Jarosław Kwiecień z Koszalina i Lech Dokowicz, reżyser i dokumentalista.

Wieczorem uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w Apelu Jasnogórskim i Eucharystii sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczyć będzie ks. bp Tadeusz Pikus z Drohiczyna.

W czwartek pielgrzymi wysłuchają wykładu zatytułowanego ,,Trzeba nam się na nowo narodzić”. Wygłosi go o. dr Piotr Włodyga ze Starego Krakowa. Zaraz potem odbędzie się koncert.

Centralny punkt programu – suma pontyfikalna – rozpocznie się o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Edward Dajczak.

Na zakończenie wspólnej modlitwy zaplanowane są Droga Krzyżowa na wałach i Nabożeństwo rozesłania w kaplicy Cudownego Obrazu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl