„24 godziny dla Pana”

W kościołach wielu diecezji na całym świecie przez całą dobę trwała akcja: „24 godziny dla Pana”. W świątyniach odbywały się czuwania modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Wierni mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Inicjatorem nabożeństwa pokutnego jest sam Ojciec św. Franciszek. Wczoraj Papież przewodniczył w Bazylice św. Piotra w Watykanie liturgii pokutnej, przystąpił do spowiedzi oraz spowiadał innych.

W Polsce również w wielu kościołach podjęto całodobowe czuwanie pokutne. Odbyło się ono m.in. w kościołach: Częstochowy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Warszawy. To wielkie świadectwo wiary i trwania przy Chrystusie – mówi ks. Marek Kundzicz, proboszcz parafii św. Jana Kantego w Częstochowie.

– W naszym kościele z trzech dekanatów po dwóch księży dyżurowało w konfesjonale przez całą noc. Natomiast Najświętszy Sakrament adorowali nie tylko wierni parafii św. Jana Kantego, ale także z sąsiednich parafii przez całą noc. W kaplicy naszego kościoła już od ponad 10 lat odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, a więc w dzień, i w nocy. Stąd m.in. ten kościół został wybrany przez ks. arcybiskupa na „24 godziny dla Pana”. Osobiście, jako proboszcz i pasterz parafii, jestem szczęśliwy, że ten kościół został wybrany. W ten sposób też niewątpliwie ożywi się wiara – podkreśla ks. proboszcz Marek Kundzicz.

Nabożeństwo pokutne „24 godziny dla Pana”  zostało uroczyście zakończone dziś o godz. 17.00 w rzymskim kościele pw. Ducha Świętego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl