1997 Francja

Paryż,
19-24 sierpnia 1997 r.

Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Chodźcie, a zobaczycie (J 1, 38-39)


Francja – najstarsza córa Kościoła. Paryż – jedno z wielu miast Europy Zachodniej, które zapomniało o swoich korzeniach. Spotkanie, które odbyło się w Paryżu pokazało i potwierdziło najpierw, że Jan Paweł II, przez lata posługi na Stolicy Piotrowej, wychował i przygotował do życia młode pokolenie. Pokolenie, które postrzega w nim Ojca. Pokolenie, które nie tylko nie kontestuje, ale i ceni sobie jego nauczanie. Nikt nie może odmówić polskiemu Papieżowi, że nie jest on autorytetem i przewodnikiem dla milionowych rzesz młodych ludzi końca XX wieku. W Paryżu otrzymaliśmy jeszcze jedną lekcję, że człowiek, który zawierzył Chrystusowi i Jego Matce, zdolny jest nieść prawdę całemu światu. „XII Światowy Dzień Młodzieży zgromadził młodzież z około 160 krajów ze wszystkich części świata, i to w liczbie przewyższającej wszelkie przewidywania”. Oto narodziło się pokolenie Jana Pawła II!

MS

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl