Wiarygodność

USA


Denis Rodrigeuz, lat 26, urodzony w Nikaragui, od dzieciństwa mieszka w Stanach Zjednoczonych:

Myślę, że to, co uczyniło Jana Pawła II wiarygodnym w oczach młodych ludzi, to była jego szczerość w tym, co do nas mówił. Miało się wrażenie, że dla Niego problemy współczesnego świata są rzeczywiście bardzo ważne. Zdawał On sobie sprawę, że wszyscy, a szczególnie młodzi ludzie, są dotknięci przez współczesny globalizm, a co za tym idzie – narastającą przepaść pomiędzy bogatymi a ubogimi, co tak często jest powodem przeróżnych konfliktów we współczesnym świecie. Jan Paweł II doskonale rozumiał, że wszyscy ludzie, niezależnie od rasy, wyznawanej religii lub narodowości mają potrzebę, by szanowano ich podstawowe prawa ludzkie. Że powinni mieć dostęp do podstawowej opieki medycznej oraz że światowe bogactwa naturalne powinny być podzielone sprawiedliwie, a nie zawłaszczone przez wąską grupę ludzi lub korporacji.

Notowała Łucja Śliwa, tłumaczył JS

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl