fot. PAP/EPA

Życzenia dla Polski od prezydenta Ukrainy

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, przekazał Polsce życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego. Ponadto na Ukrainie oddano hołd poległym polskim żołnierzom.

Michał Dworczyk, szef w Kancelarii Premiera RP, na Cmentarzu Orląt Lwowskich oddał hołd polskim poległym żołnierzom.

 „Po raz pierwszy w historii razem: Polacy ze Lwowa, Konsul Generalny RP, gubernator lwowski i mer Lwowa, oddaliśmy hołd polskim i ukraińskim żołnierzom” – poinformował Michał Dworczyk, minister, szef Kancelarii Premiera.

102 lata temu celem rosyjskiego imperializmu stało się podbicie Polski, a dziś tym celem jest wolna i suwerenna Ukraina. Tej historii nie był w stanie przeoczyć prezydent Wołodymyr Zełenski.

– Tylko razem możemy bronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń – wskazał Wołodymyr Zełenski.

Na Święto Wojska Polskiego prezydent Ukrainy przygotował specjalne nagranie.

– Dziękuję za wasze historyczne wsparcie. Serdecznie gratuluję z okazji Święta Wojska Polskiego. Z całego serca życzę jednego: jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie! – życzył prezydent Ukrainy.

Gratulacji ukraińskiego prezydenta, wypowiedzianych w języku polskim, bez odpowiedzi nie zostawił polski przywódca, Andrzej Duda.

– Bardzo dziękujemy za piękne życzenia. Ich szczególnie bliska dla nas forma powoduje, że przyjmujemy je nie tylko jako gest przyjaźni, ale także jako akt braterstwa – zaznaczył Andrzej Duda, prezydent RP.

Mówimy jednym językiem, językiem wolności – dodał premier Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl