Konwój może być zasłoną dymną?

Rosyjski konwój humanitarny może być zasłoną dymną, która ma odwrócić uwagę od broni i pojazdów opancerzonych przekraczających granicę z Ukrainą w innym miejscu – napisał „Financial Times″, powołując się na ministrów spraw zagranicznych UE.

Szefowie dyplomacji krajów Unii Europejskiej, którzy obradują w Brukseli na zwołanym w trybie natychmiastowym spotkaniu poświęconym sytuacji na Ukrainie oraz w Iraku, wyrazili niepokój, iż stojący obecnie w pobliżu granicy konwój ma tylko ukryć fakt, że pojazdy wojskowe są gdzie indziej – podaje „FT″.

– Jestem bardzo zaniepokojony informacjami, że rosyjskie pojazdy mogły przekroczyć granicę dziś (piątek) rano – powiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond. – Jeśli na wschodniej Ukrainie są jakiekolwiek (rosyjskie) pojazdy wojskowe, to muszą zostać natychmiast wycofane albo konsekwencje będą bardzo surowe – dodał.

Szef litewskiej dyplomacji Antanas Linkievicius powiedział, że otrzymał informacje o „70 sztukach wyposażenia bojowego″, które przekroczyły granicę ostatniej nocy. – Jak widzimy, następuje dalsza eskalacja napięcia – dodał.

Wcześniej dziennikarze dwóch brytyjskich dzienników – „Guardian″ i „Telegraph″ – podali, że ponad dwadzieścia transporterów wojskowych przekroczyło granicę z Ukrainą. Rosyjskie ministerstwo obrony nie odpowiedziało na prośby o wyjaśnienia w tej sprawie – pisze dalej „FT″.

Brytyjski dziennik dodaje też, że podczas inspekcji w pobliżu granicy okazało się, że wiele ciężarówek wchodzących w skład rosyjskiego konwoju jest w połowie pustych, „tak jakby były załadowywane w pośpiechu lub nie było wystarczająco dużo towarów, którymi można by je wypełnić″.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl