PAP/Vladyslav Musiienko

Ukraiński wywiad: rosyjscy wojskowi skarżą się, że nie mają ciepłej odzieży

Brak ciepłej odzieży mimo nadchodzących chłodów i dowódcy stawiający zadania, których niewykonanie grozi więzieniem – z takimi problemami, według ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR), borykają się wojskowi rosyjscy w oddziałach wysłanych na Ukrainę.

Wywiad ukraiński powołuje się na przechwyconą rozmowę telefoniczną. Nagranie opublikowała we wtorek agencja UNIAN. To właściwie monolog wojskowego, który skarży się swemu rozmówcy na rozliczne problemy. Sypiąc gęsto wulgaryzmami, wymienia brak ciepłej kurtki, podczas gdy nocą temperatury są już prawie ujemne.

„Armia nie sprowadza zaopatrzenia, trzeba je sobie samemu kupować” – mówił wojskowy.

Skarżył się także na dowódców, których rozkazy trzeba wykonywać, bo za odmowę grozi kara od trzech do pięciu lat więzienia.

Dowódcy ci wysyłają na pewną śmierć swych podkomendnych, a sami siedzą i ukrywają się” – podkreślał Rosjanin.

Wspominał także, że jest „jak za Stalina, ani kroku wstecz”. To nawiązanie do oddziałów zaporowych z czasów II wojny światowej – rozkaz sowieckiego dyktatora Józefa Stalina z 1942 roku dotyczący działalności tych grup nosił nazwę „Ani kroku wstecz!”.

Nazwą oddziałów zaporowych określane były jednostki działające w Armii Czerwonej podczas II wojny światowej. Działały one za plecami jednostek frontowych walczących z armią niemiecką i strzelały do żołnierzy, którzy próbowali się wycofać. Wywiad ukraiński utrzymuje, że podczas obecnej inwazji na Ukrainę w armii rosyjskiej działają formacje o takiej samej funkcji i że są to oddziały podlegające przywódcy Czeczenii, Ramzanowi Kadyrowowi.

PAP

 

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl