PAP/Tomasz Gzell

Debata o CPK w Senacie

W Senacie trwa debata o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości chcą odkłamać negatywny przekaz o inwestycji, jaki płynie m.in. ze strony opozycji.

W posiedzeniu seminaryjnym senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności bierze udział ok. 20 ekspertów z zakresu transportu i infrastruktury. Obecny jest także wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Marcin Horała, odpowiedzialny za flagowy projekt.

Wiceminister podkreślił, że wokół CPK jest cały szereg manipulacji i przekłamań. Dodał, że takie głosy słychać od polityków, ale także od osób, które działają jak lobbyści.

– Na przykład w interesie biznesu prawniczego, który utrzymuje się z prowadzenia sporów o odszkodowania przy wywłaszczeniach. Oczywiście w interesie tego biznesu jest maksymalnie ludzi przestraszyć, maksymalnie ludzi zdezinformować, aby myśleli, że czeka ich jakaś krzywda z powodu wywłaszczeń i żeby szukali pomocy prawnej u tego właśnie biznesu. To jest też kwestia konkurentów naszego narodowego przewoźnika, przede wszystkim Polskich Linii Lotniczych LOT, którzy nie chcą, aby LOT mógł zbudować swój hub, oferować połączenia międzykontynentalne, oferować siatkę połączeń. Wiadomo – konkurentom LOT taka konkurencja na rynku nie jest potrzebna – wskazał Marcin Horała.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha zostanie wybudowany Port Lotniczy „Solidarność”, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl