fot. https://twitter.com/KWPwBydgoszczy

Ostrów Wielkopolski: dwa obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców z Ukrainy

W ciągu jednego dnia doszło do dwóch obywatelskich ujęć nietrzeźwych kierowców z Ukrainy – poinformowała oficer prasowa ostrowskiej policji, podkom. Małgorzata Michaś. Jeden z mężczyzn miał trzy promile, a drugi ponad dwa promile.

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek o godz. 16.00 przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wlkp. Mężczyzna został zatrzymany przez innych kierowców po tym, jak uderzył w tablicę wskazującą wjazd na stację paliw.

„Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci zbadali kierowcę, 43-letniego obywatela Ukrainy. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie” – powiedziała podkom. Małgorzata Michaś.

Do drugiego incydentu doszło w tym samym dniu ok. godz. 22.00 na ul. Wrocławskiej. Kierowcę, który jechał za samochodem hondą civic na holenderskich numerach rejestracyjnych, zaniepokoił styl jazdy auta. Kiedy honda zatrzymała się przed światłami sygnalizacyjnymi, mężczyzna wysiadł ze swojego pojazdu i podszedł do podejrzanego kierowcy. Otworzył drzwi samochodu i ze stacyjki wyjął kluczyki. Następnie wezwał policję.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zbadali 32-letniego obywatela Ukrainy alkomatem. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila w organizmie. Z mężczyzną podróżowała jego żona i 2,5–letnie dziecko.

Kierowców zatrzymano do wytrzeźwienia.

„Odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości” – powiedziała policjantka.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna wynosząca minimum 5 tys. złotych, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl