fot. pixabay.com

Lubelskie: ostrzeżenia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody w rzekach regionu

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Krakowie wydało w środę ostrzeżenia przed gwałtownymi wzrostami poziomu wód na Wieprzu do ujścia Bystrzycy, Bugu do ujścia Uherki, Huczwie, Tanwi, Bukowej i Porze. Wzrosty mają związek z prognozowanymi burzami.

„W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody” – przekazał IMGW, dodając, że alert przed gwałtownymi wzrostami stanów wody wydano w związku z prognozowanymi burzami na południu województwa lubelskiego.

„Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia” – przekazano, dodając, że podtopienia mogą występować głównie w miastach.

Alert IMGW przed gwałtownym wzrostem stanów wód obowiązuje w środę od godz. 12.00 do 23.00.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska hydrolodzy oszacowali na ok. 65 procent.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl