fot. PAP/Piotr Nowak

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Polski Fundusz Rozwoju zawarły porozumienie w ramach programu „Technologie dla obronności”

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Polski Fundusz Rozwoju podpisały porozumienie na rzecz rozwoju innowacji obronnych w ramach programu „Technologie dla obronności”. Zapowiedziano też start akceleratora „Diana NATO”.

Celem akceleratora jest połączenie najzdolniejszych naukowców, innowatorów oraz start-upów pracujących nad przełomowymi rozwiązaniami deep tech z jednostkami sektora obronnego.

Wiceminister obrony narodowej, Marcin Ociepa, oznajmił w trakcie wydarzenia, że Polska potrzebuje nie tylko licznej, ale i nowoczesnej armii. Dlatego ta współpraca potrzebna jest dla rozwoju polskiego wojska.

– Polska potrzebuje armii nie tylko licznej, ale takiej, która jest nowoczesna. Nowoczesność to pojęcie, które nie znosi stagnacji, to jest nieustanny proces zdobywania przewagi technologicznej i jej utrzymywania. Niezwykle istotne jest to, żebyśmy potrafili się ze sobą spotkać – powiedział Marcin Ociepa.

Wiceminister zapowiedział też, że innowacyjność sił zbrojnych będzie tematem kolejnego forum, które odbędzie się 26 września w Warszawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl