fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Trzech zatrzymanych w sprawie kradzieży amunicji

Zatrzymano trzy osoby w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu specjalnego na dworcu w Węglińcu – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prok. Tomasz Czułowski. Skrzynie odzyskali w środę rano policjanci. Nie stwierdzono braku amunicji.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusz Ciarka, potwierdził, że cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w niedzielę z pociągu specjalnego obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy.

Prokurator Tomasz Czułowski poinformował, że jeleniogórska prokuratura wszczęła już w tej sprawie śledztwo. Prowadzi je w kierunku m.in. przestępstwa kradzieży z włamaniem do wagonu transportowego. Z trzema zatrzymanymi osobami – jak się wyraził – aktualnie wykonywane są czynności procesowe.

„Szerszych informacji prokuratura będzie mogła udzielić po zakończeniu czynności z zatrzymanymi” – zaznaczył.

Włamanie zostało ujawnione przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w trakcie obchodu torowiska, podczas postoju pociągu na stacji w Węglińcu.

W środę rano skrzynie odzyskali policjanci z komisariatu w Pieńsku i komendy powiatowej w Zgorzelcu. Były zatopione w stawie w Starym Węglińcu.

„Trzy skrzynie są oryginalnie zaplombowane bez oznak ingerencji co do zawartości – jedna skrzynia otwarta, w której znajduje się jednak komplet amunicji. Po wykonaniu czynności procesowych skrzynie zabezpieczyliśmy” – powiedział insp. Mariusz Ciarka.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl