CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą kradnącą samochody

Policjanci lubelskiego CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów – dowiedziała się PAP w CBŚP. Grupa specjalizowała się w kradzieży samochodów, głównie marki Citroen, Peugeot, Ford.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 31 do 43 lat. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się kradzieżami pojazdów i paserstwa pojazdów. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Funkcjonariusze lubelskiego CBŚP od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. W wyniku działań operacyjnych jednocześnie w woj. mazowieckim i lubelskim policjanci zatrzymali czterech mężczyzn.

„Podczas przeszukania policjanci znaleźli narzędzia służące do włamań do pojazdów. Trafili też na dziuplę samochodową w powiecie parczewskim, w której był częściowo zdekompletowany citroen C4 skradziony w Kielcach i podzespoły samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów skradzionych w Polsce, Niemczech, Belgii oraz Wielkiej Brytanii” – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz.

Policjanci do tej pory odzyskali cztery samochody: citroena C3 skradzionego w Warszawie, citroena C4 skradzionego w Ożarowie Mazowieckim, forda S-Max skradzionego w Rzeszowie i forda S-Max skradzionego w Lublinie.

„Wszystkie pojazdy z powrotem trafiły do właścicieli” – podkreśliła Iwona Jurkiewicz.

Z informacji policjantów wynika, że grupa ma na koncie kilkadziesiąt kradzieży i prób kradzieży pojazdów w województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim oraz podkarpackim.

„Sprawa charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania” – powiedziała Iwona  Jurkiewicz.

PAP/RIRM

drukuj