pixabay.com

W Holandii obowiązuje przeszło 600 tys. niepotrzebnych znaków drogowych

Ponad 600 tys. z 3 mln znaków drogowych w Niderlandach jest niepotrzebnych i zamiast poprawiać zmniejsza bezpieczeństwo na drodze – twierdzi Veilig Verkeer Nederland (VVN), organizacja zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego.

VVN przekonuje, że zbyt wiele znaków „powoduje zamieszanie i stwarza fałszywe poczucie bezpieczeństwa”. Dlatego organizacja wystąpiła do samorządów, aby te zrobiły przegląd znaków na swoim terenie. Jak wynika z informacji przekazanej mediom, część z nich już to zrobiła m.in. Maassluis w centralnej części kraju.

„Obecnie sytuacja jest nieprzejrzysta, ponieważ gminy często stosują własne znaki drogowe, a także inne rozwiązania – takie jak np. kolorowe przejścia dla pieszych” – czytamy w komunikacie.

VVN podkreśla, że dla użytkowania drogi sytuacja musi być klarowna, aby na pierwszy rzut oka było jasne, jak się zachować.

„Jeśli trzeba się zastanowić, gdyż mamy do czynienia z niezrozumiałym znakiem drogowym, wiele osób popełnia błąd” – zauważa organizacja.

Z informacji dziennika „De Telegraaf” wynika, iż najpoważniej wezwanie VVN potraktował urząd miasta w Den Bosch na południu kraju, który już usunął setki niepotrzebnych znaków.

„Z pewnością zwiększy to bezpieczeństwo na drogach” – twierdzi Alwin Quirijns z urzędu miasta, cytowany przez gazetę.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl