fot. aksim.edu.pl

W AKSiM trwają zimowe warsztaty „Zrozumieć rzeczywistość – Życie to…COŚ WIĘCEJ!”

Trwa kolejny dzień warsztatów zimowych dla młodzież „Zrozumieć rzeczywistość – Życie to…COŚ WIĘCEJ!”. Ich organizatorem jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Warsztaty to czas spotkania z drugim człowiekiem.

Bardzo lubię tutaj przyjeżdżać. Ludzie są niesamowici, mają podobne wartości – mówił uczestnik warsztatów.

To również spotkanie ze światem mediów.

To jest świetna przygoda – dodała uczestniczka warsztatów.

Przygoda połączona również z edukacją i – jak mówią sami uczestnicy – ze świetną atmosferą.

 – Atmosfera jest niepowtarzalna. Za każdym razem przyciąga, żeby przyjechać tutaj jeszcze raz – mówił uczestnik warsztatów.

Jeszcze raz, bo wartością są relacje.

Relacje, które potem przeradzają się w znajomości, w przyjaźnie, które trwają pomimo odległości. Wielu uczestników przyjechało z różnych części Polski – zaznaczył o. Wacław Zyskowski CSsR, koordynator zimowych warsztatów.

W sposób ciekawy i przystępny, w sposób teoretyczny, ale i praktyczny młodzi ludzie przez te kilka dni poznają od kuchni, w jaki sposób funkcjonują dziś media nie tylko te tradycyjne, ale i internetowe.

Młodzi ludzie – jak pokazują najnowsze badania – spędzają dzisiaj w internecie, w nowych mediach pięć godzin dziennie. Chcemy im pokazać, jak z tych nowych mediów korzystać z głową, korzystać mądrze – podkreślił dr Mateusz Kaleta, wykładowca AKSiM, prowadzący warsztaty.

Wśród warsztatów np. z dziennikarstwa sportowego, radia, telewizji czy prawa są również zajęcia taneczne. Prowadzi je Oliwia, która sama jeszcze studiuje na toruńskiej uczelni.

Mam bardzo prostą zasadę. Chcę, żeby każdy się na moich warsztatach dobrze czuł i bawił – akcentowała Oliwia Grzęska, studentka AKSiM.

Równocześnie z warsztatami medialnymi trwają warsztaty muzyczne. Zajęcia tradycyjnie prowadzi zespół Lumen.

Młodzi, którzy uczestniczą w warsztatach muzycznych, dbają również o muzyczną oprawę wspólnych, codziennych Eucharystii. Zagrają i zaśpiewają również podczas wieczoru uwielbienia, który odbędzie się dziś wieczorem w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

TV Trwam News

drukuj