fot. pixabay.com

W AKSiM odbędzie się sympozjum pt. „Reklama alkoholu promocją pijaństwa i uzależnień”

W środę, 8 marca 2022 r., w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się sympozjum pn. „Reklama alkoholu promocją pijaństwa i uzależnień”. W wydarzeniu wezmą udział m.in. minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, a także ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Wydarzenie organizowane przez toruńską uczelnię rozpocznie się o godzinie 7.00 Mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski. Następnie uczestnicy przeniosą się do Akademii Kultury Społecznej i Medialnej na część prelekcyjną. Jej start zaplanowany jest na godzinę 10.00.

https://twitter.com/i/web/status/1500212658938732556

Po wprowadzeniu jako pierwszy wykład wygłosi minister edukacji i nauki. Prof. Przemysław Czarnek podejmie temat: „Szkoła jako środowisko wsparcia rodziny w wychowaniu do trzeźwości”. Następnie prelekcję pt. „Reklama alkoholu w oczach dziecka – perspektywa długofalowa” wygłosi Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

O godz. 11.15 rozpocznie się wystąpienie dr. Roberta Grochowskiego, wykładowcy AKSiM, który opowie o „Reklamie napojów alkoholowych i jej negatywnym wpływie na społeczeństwo”. Z kolei o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podejmie temat pt. „Oceny moralnej reklamy alkoholu”.

Ostatnim z prelegentów będzie dr Andrzej Mazan. Adiunkt w Katedrze Pedagogiki Rodziny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wygłosi prelekcję zatytułowaną „Zafałszowany język reklamy alkoholu jako narzędzie przemocy wobec bezbronności dziecka – refleksje pedagoga”.

O 12.35 odbędzie się dyskusja panelowa. Następnie po godz. 13.00 o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor AKSiM, dokona oficjalnego zakończenia sympozjum.

Zapisy na wydarzenie są prowadzone pod numerem telefonu: 566 504 000.

radiomaryja.pl

drukuj