Fot. Flickr.com

Zostań obrońcą życia

Każdy, kto chciałby zaangażować się na rzecz ochrony poczętego życia i poznać, na czym ta działalność polega, może wziąć udział w specjalnym kursie organizowanym przez Fundację PRO – Prawo do Życia.

Najbliższy kurs odbędzie się w sobotę, 7 września, w Warszawie.

– Kursy dla obrońców życia organizowane są przez nas od 1,5 roku. Odbywają się one co kilka miesięcy. Z każdym kolejnym kursem zainteresowanie nim wzrasta, dlatego też są one organizowane w różnych miastach. Wystarczy zebrać grupę kilkunastu osób z danego regionu, aby taki kurs przeprowadzić – wyjaśniła Aleksandra Musiał, członek zarządu Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Jak dodała – tak znaczne zainteresowanie uczestnictwem w kursie pokazuje, jak bardzo są one potrzebne.

– Fakt, że nasze kursy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jest dowodem na to, że zabijanie poczętych dzieci jest nie do przyjęcia dla Polaków. To także dowód, że potrzeba takich spotkań, pokazujących, w jaki sposób można działać na rzecz ochrony życia – wskazała Aleksandra Musiał .

Większość uczestników stanowią ludzie młodzi, co również jest bardzo optymistyczne i daje nadzieję, że kolejne pokolenie Polaków będzie broniło prawa do życia każdego poczętego człowieka.

– Z naszego doświadczenia wynika, że wszyscy uczestnicy kursu wychodzą z niego bardzo entuzjastycznie nastawieni do ochrony ludzkiego życia. Wielu z nich współpracuje z nami i działa we własnych regionach, środowiskach na rzecz ochrony życia. Dzięki temu mogliśmy utworzyć wiele komórek regionalnych naszej Fundacji. Takie osoby udało nam się zaangażować w zbieranie podpisów pod projektem ustawy, który eliminuje z obowiązującego obecnie prawa tzw. przesłankę eugeniczną – dodała Alekdandra Musiał z Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Kursy to jednodniowe spotkania, w czasie których odbywają się różne zajęcia.

– W trakcie kursu jego uczestnicy dowiadują się krok po kroku, jak zorganizować pikietę czy wystawę pro-life w swoim mieście, regionie. Ponadto prezentujemy sposoby walki z cywilizacją śmierci i jaka jest do tego motywacja. Podczas kursu organizowane są różne warsztaty. Wszystko po to, aby jego uczestnicy w praktyce poznali, na czym polega m.in. zorganizowanie wystawy pro-life – zaznaczyła Aleksandra Musiał.

Aby zgłosić się na kurs, należy przesłać informację na adres mailowy: kurs@stopaborcji.pl.

Izabela Kozłowska

drukuj