fot. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Żołnierze WOT z Podkarpacia oddali 49 litrów krwi

49 litrów krwi oddali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W sobotniej akcji krwiodawstwa udział wzięło ponad 100 żołnierzy – poinformował rzecznik prasowy brygady kpt. Witold Sura. Wojskowy dodał, że była to już ostatnia tak duża akcja krwiodawstwa zorganizowana przez klub HDK „Terytorials” w tym roku.

Jak zaznaczył kpt. Witold Sura, żołnierze pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej gremialnie odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

„W sobotę w rzeszowskiej siedzibie Centrum ponad 100 terytorialsów oddało 49 litrów krwi. To była szósta zbiórka krwi zorganizowana przez klub +HDK Terytorials+ w tym roku” – powiedział.

Kpt. Witold Sura zaznaczył, że hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku ich powstania.

Rzecznik podał, że w dowództwie brygady i podległych batalionach lekkiej piechoty służy ponad 600 Honorowych Dawców Krwi.

„Są to osoby, które w ten sposób bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi. W sumie od 2017 r. żołnierze naszej brygady do banku krwi oddali 1750 litrów krwi” – wskazał.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu. W szeregach brygady służy ponad 3700 żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl