fot. PAP/EPA.

Filipiny: Co najmniej 75 ofiar śmiertelnych tajfunu Rai

Co najmniej 75 osób zginęło na Filipinach podczas przejścia tajfunu Rai, najpotężniejszego, jaki w tym roku uderzył w ten kraj – poinformowały w niedzielę filipińskie władze. Wcześniej informowano o 33 zabitych.

Tajfun spustoszył w czwartek i piątek środkowe i południowe rejony Filipin, m.in. wyspy Siargao, Bohol i Palawan, chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów. Najwięcej ofiar śmiertelnych – blisko 50 – było na wyspie Bohol.

Prędkość wiatru dochodziła w początkowej fazie do 195 km/godz., później nieco spadła – do 155 km/godz. Wichura zrywała dachy, powalała drzewa i słupy energetyczne. Żywioł zmusił do ewakuacji ponad 300 tysięcy ludzi.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl