Filipiny: Atak na więzienie, uciekło ponad 150 osadzonych

Islamscy rebelianci zaatakowali w środę więzienie na południu Filipin. Jak poinformowały władze, zabili strażnika i uwolnili ponad 150 osadzonych.

Napastnicy chcieli uwolnić swoich towarzyszy. Podczas strzelaniny z możliwości ucieczki skorzystało jednak wielu innych więźniów” – powiedział przedstawiciel władz.

Wymiana ognia w więzieniu w Cotabato na wyspie Mindanao trwała ok. dwóch godzin. Wojsko i policja rozpoczęły pościg za napastnikami i zbiegłymi więźniami.

Według władz napastnicy należą do grupy, która oderwała się od działającego na południu kraju Islamskiego Frontu Wyzwolenia Moro (MILF), i która jest przeciwna porozumieniu pokojowemu zawartemu w 2014 r. przez MILF z władzami Filipin.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl