fot. PAP/EPA

Filipiny: do 31 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi na południu kraju

Co najmniej 31 osób zginęło, a dziewięć jest uznawanych za zaginione w następstwie powodzi i osuwisk ziemi w prowincji Maguindanao na południu Filipin – podały w piątek lokalne władze. Wcześniej mówiono o 13 ofiarach śmiertelnych.

Większość zabitych to osoby, które zostały porwane przez gwałtowne wody powodziowe i utonęły, lub porwane przez osuwające się masy ziemi – poinformował Naguib Sinarimbo, przedstawiciel władz regionu Bangsamoro, w którym leży Maguindanao.

„Ilość deszczu, jaka spadła w ciągu nocy, była niespotykana, woda spływała po zboczach gór i sprawiała, że rzeki występowały z koryt” – przekazał, cytowany przez Associated Press.

Przedstawiciel władz Bangsamoro powiedział ponadto, że ratownikom nie udało się jeszcze dotrzeć do kilku społeczności. Wyraził nadzieję, że nie zostaną odnalezione kolejne ofiary śmiertelne.

Gwałtowna ulewa została spowodowana zbliżającą się burzą tropikalną Nalgae. Służby meteorologicznych w Manili przewidują, że burza uderzy we wschodnie wybrzeże kraju w sobotę lub w niedzielę. W nocy z czwartku na piątek w kraju nadal padał deszcz, ale w piątek w ciągu dnia pogoda lekko się poprawiła.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl