By TUBS - Praca własna Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Adobe Illustrator. Ten plik został załadowany za pomocą narzędzia Commonist. Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: World location map (W3).svg (przez TUBS)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15387690

N. Pelosi na Tajwanie: Solidarność Ameryki z Tajwanem jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek w przeszłości

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi zapewniła o solidarności Ameryki z Tajwanem. Amerykańska polityk od wtorku przebywa z wizytą w tym kraju. Spotkała się m.in. z prezydentem.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów na wspólnej konferencji mówiła, że Stany Zjednoczone chcą, aby Tajwan zawsze był wolny i bezpieczny.

Mieszkańcy Tajwanu udowodnili światu, że dzięki odwadze i determinacji można zbudować spokojną i dostatnią przyszłość, nawet wobec wyzwań, przed którymi stoicie. Solidarność Ameryki z Tajwanem jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek w przeszłości. To jest przesłanie, które dziś niesiemy – powiedziała Nancy Pelosi.

Prezydent Tajwanu podziękowała Nancy Pelosi za wsparcie w krytycznym momencie. Zapewniła jednocześnie, że Tajwan będzie nadal współpracował z USA, by wzmocnić działania w zakresie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i łańcuchów dostaw. Wizyta przewodniczącej Izby Reprezentantów USA wzbudziła gniew władz Chin, które uznały ją za poważną prowokację polityczną. Chiny uważają Tajwan za część swojego terytorium i nigdy nie wyrzekły się użycia siły w celu podporządkowania tego kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl