fot. 9ŁBOT

Terytorialsi odpowiadają na #Hot450Challenge

Łódzcy terytorialsi nie rzucają słów na wiatr. Sami oddali jednego dnia prawie 10 litrów krwi a teraz rzucają wyzwanie kolejnym. Wszystko w ramach akcji #Hot450Challenge, która ma na celu wsparcie centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Łódzkich terytorialsów nominowało Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, ci z kolei nominują żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, strażaków z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz swoich kolegów z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Akcja to także  odpowiedź na apel Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, który zwrócił się do żołnierzy, aby zostali krwiodawcami i wspomogli regionalne centra.

Nie chodzi o bicie kolejnych rekordów w oddawaniu krwi, ale o to, by szczególnie w tym trudnym czasie pandemii i wakacji, gdy chętnych do oddawania krwi jest mniej, wspomóc RCKiK i zachęcić innych, żeby podzieli się tym, czego wyprodukować się nie da mówi Michał Andrzejczak, koordynator ds. honorowego krwiodawstwa 9ŁBOT.

Łódzkich terytorialsów do oddawania krwi nie trzeba zachęcać. Tylko od początku roku żołnierze oddali już prawie 120 litrów krwi.

szer. OT Wojciech Kubik

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl