Żołnierze WOT w Bydgoszczy mają już swój sztandar. Dziś odbyła się uroczysta przysięga

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy mają już swój sztandar. Dziś odbyła się uroczysta wojskowa przysięga Terytorialsów z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dzisiejszy dzień w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przejdzie do historii. Po raz pierwszy jej żołnierze złożyli przysięgę na własny sztandar. Symbol jedności, wierności i honoru.

– Obiecujemy strzec i bronić sztandaru w imię najwyższych wartości dla żołnierzy. A są nimi: Bóg, Honor, Ojczyzna – mówił płk Krzysztof Stańczyk.

Dla żołnierzy to najwyższy wyraz zaufania społeczeństwa woj. kujawsko-pomorskiego.

– Niech ta chwila zapadnie w waszą pamięć i pomoże wam w służbie, którą podejmujecie. Bądźcie zawsze gotowi i zawsze blisko do wsparcia społeczności województwa oraz do obrony ojczyzny – zwrócił się dowódca brygady.

Rodzicami chrzestnymi sztandaru zostali: prezes Fundacji  gen. Elżbiety Zawackiej – Dorota Zawacka-Wakarecy oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

– Jestem zaszczycony i dumny, że jako ojciec chrzestny tego sztandaru mogę dziś uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu – podkreślił Mikołaj Bogdanowicz.

„Zawsze gotowi, zawsze blisko”. To motto żołnierzy WOT. Jak zaznaczył wojewoda, żołnierze WP już nie raz dali dowód tej gotowości.

– W  pamiętne dni po nawałnicy w 2018 roku ruszyliście z fachową odsieczą i pomocą dla poszkodowanych. Również w tym roku, gdy zmagamy się z epidemią koronawirusa, możemy liczyć na waszą daleko idącą pomoc – dziękował wojewoda.

To właśnie żołnierze WOT wspierają lokalne placówki medyczne, wykonują pomiar temperatury,  rozwożą płyny dezynfekcyjne i środki ochrony do szkół,  a także wspierają społeczność w ważnych dla bezpieczeństwa obszarach.

TV Trwam News

drukuj