fot. twitter.com/mblaszczak

MON zainaugurowało projekt „Łączymy na Święta”. WOT pomoże starszym, chorym i samotnym

Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało projekt pod hasłem „Łączymy na Święta”.  W jego ramach żołnierze zorganizują połączenia video dla osób starszych, zmuszonych do przebywania w izolacji z powodu pandemii.

Akcja jest skierowana do osób mieszkających samotnie, pacjentów szpitali, pensjonariuszy domów pomocy społecznej i domów kombatantów. O szczegółach mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostali przeszkoleni tak, że zorganizują połączenie video oraz dostarczą sprzęt do miejsc, w których przebywają zarówno pacjenci zakażeni koronawirusem, jak i osoby starsze, które są w grupie ryzyka. Dzięki temu, przed świętami Bożego Narodzenia, więc od 20 do 24 grudnia, te osoby będą mogły porozmawiać poprzez wideołącze z rodziną, ze swoimi najbliższymi. To jest niezwykle ważne, żeby w taki sposób można było ten kontakt nawiązać – powiedział szef MON.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem [email protected] i pod telefonem 800 100 115.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl