[TYLKO U NAS] A. Trzcińska z WOT: Wypracowanie szczepionki, przetestowanie jej i dopuszczenie do obrotu trwa zazwyczaj około osiemnastu miesięcy

Prace nad szczepionkami trwają przez wiele miesięcy. Wypracowanie szczepionki, przetestowanie jej i dopuszczenie jej do obrotu to jest zazwyczaj około osiemnastu miesięcy. Tutaj jeszcze taka informacja, bo często słyszę, że osoby, które nie szczepią się, śmieją się z osób, które się szczepią na grypę, że „po co wam te szczepienia, skoro teraz i tak zachorowaliście”. Pamiętajcie Państwo, że szczepionki, którymi się szczepimy, to są zawsze szczepionki na grypę z poprzedniego sezonu – mówiła Aneta Trzcińska z WOT w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Żołnierze WOT przedstawili środki zaradcze, które powinny zastosować osoby chore przewlekle.

– Jeżeli chodzi o środki zaradcze, one są takie same jak w przypadku osób, które nie chorują przewlekle. Po prostu trzeba o siebie bardziej dbać, bardziej na siebie uważać, ograniczyć wyjścia z domu, kontakty z innymi osobami, więc prośba jest do osób, które chorują przewlekle, żeby jednak angażować rodzinę i znajomych, czy korzystać z pomocy, która jest oferowana też przez chociażby żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej do tego, żeby zrobić zakupy, wykupić leki. Apelujemy do osób, które chorują przewlekle, żeby nie wychodziły z domu – powiedziała Aneta Trzcińska, żołnierz 13. Śląskiej Brygady WOT.

Goście Radia Maryja odnieśli się także do skuteczności leków przeciwmalarycznych w leczeniu koronawirusa.

– Mówiliśmy już na antenie Radia Maryja, że udowodniono skuteczność leków przeciwmalarycznych, które są lekami przeciwwirusowymi, które były używane również w przypadku epidemii SARS. Tak te leki są skuteczne, zostały w Polsce 13 marca dopuszczone do leczenia pacjentów z koronawirusem, ponieważ zostały wcześniej przetestowane w Chinach i rzeczywiście przynosiły dobry skutek, czyli u osób, które zachorowały, przebieg tej choroby był dużo łagodniejszy i te osoby dużo szybciej dochodziły do zdrowia, więc wiemy, że te leki są skuteczne – wskazała Aneta Trzcińska.

Goście „Aktualności dnia” podkreślili, że prace nad szczepionkami trwają przez wiele miesięcy.

– Prace nad szczepionkami trwają przez wiele miesięcy. Wypracowanie szczepionki, przetestowanie jej i dopuszczenie do obrotu to jest zazwyczaj około osiemnastu miesięcy. Tutaj jeszcze taka informacja, bo często słyszę, że osoby, które nie szczepią się, śmieją się z osób, które się szczepią na grypę, że „po co wam te szczepienia, skoro teraz i tak zachorowaliście”. Pamiętajcie Państwo, że szczepionki, którymi się szczepimy, są zawsze szczepionki na grypę z poprzedniego sezonu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, jaki rodzaj grypy będzie panował w kolejnym sezonie, więc szczepionka jest zawsze tak modyfikowana, żeby zabezpieczała nas przed grypą, którą znamy z poprzedniego sezonu – podsumowała żołnierz.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem żołnierzy WOT można odsłuchać [tutaj].

TV Trwam News

drukuj