Znany jest termin kolejnej rozprawy przeciwko obrońcom życia

Na 3 marca wyznaczony został kolejny termin rozprawy przeciwko obrońcom życia. Jacek Kotula i Przemysław Sycz są oskarżeni o zniesławienie szpitala Pro-Familia w Rzeszowie podczas pikiet, organizowanych w obronie nienarodzonych dzieci.

Sąd podczas rozprawy przesłuchał dziś Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji Pro –Prawo do Życia, a także Agatę Rejman, położną szpitala Pro-Familia.

Proces przebiegał spokojnie, a przed salą modliła się grupa ludzi – relacjonuje Jacek Kotula.

Agata Rejman półtorej godziny odpowiadała na pytania sądu. Opowiadała jak wyglądały te aborcje, ponieważ uczestniczyła w trzech z nich. Ze szczegółami mówiła jak naprawdę wygląda zło aborcji. Później przewodniczący Fundacji Pro – Prawo do Życia Mariusz Dzierżawski odpowiadał przez pół godziny na pytania sądu, mówiąc o naszym zaangażowaniu w obronę życia, o ilości pikiet. Była dosyć duża liczba osób, które modliły się na korytarzu, wspierały nas, także Bóg zapłać wszystkim, którzy są z nami. Wierzymy, że prawda zwycięży. Stoimy na fundamencie Ewangelii Chrystusa, rodziny, nauczania Jana Pawła II i nigdy się tego nie wyrzekniemy. Myślimy, że może nawet w marcu cała ta sprawa się zakończy – powiedział Jacek Kotula.

Kolejna rozprawa odbędzie się 3 marca. Wówczas najprawdopodobniej zapadnie też wyrok w sprawie.

Przypomnijmy, na początku ubiegłego roku opinia publiczna została poinformowana, że w rzeszowskim szpitalu Pro – Familia wykonuje się tak zwane aborcje.

Szpital postanowił zastraszyć położną Agatę Rejman, która ujawniła prawdę o aborcjach w Pro-Familii, a kiedy w sprawie zabrali głos obrońcy życia z Fundacji Pro – Prawo do Życia, wytoczył im sprawy sądowe.

Na stronie internetowej www.citizengo.org można podpisać petycję protestacyjną skierowaną do dyrekcji szpitala Pro-Familia w Rzeszowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl