Projekt ustawy o pełnej prawnej ochronie życia poczętego w Sejmie

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia złożyła w Sejmie projekt ustawy o pełnej prawnej ochronie życia poczętego. Działacze pro-life chcą, aby prawo do życia nienarodzonych było chronione w większym zakresie niż dotychczas.

W związku z tym ma ono obejmować każde dziecko bez względu na stan zdrowia, okoliczności poczęcia czy ochronę macierzyństwa.

Równocześnie projekt nie zakłada karalności kobiet, które dopuściłaby się zabicia dziecka nienarodzonego, co jest zgodne z postulatami Konferencji Episkopatu Polski.

Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia podkreślił, że projekt różni się od obywatelskiej inicjatywy również dotyczącej ochrony życia.

Złożyliśmy na ręce marszałka Sejmu w trybie ustawy o petycjach, petycje z dołączonym projektem ustawy o pełnoprawnej ochronie życia dzieci poczętych. Pytacie po co projekt w trybie o petycjach, skoro jest projekt obywatelski? Środowisko obrońców życia podzieliło się co do kwestii karalności kobiet. Projekt obywatelski wprowadził sankcje karną dla kobiety. Przypominam, że w tej chwili mimo, iż generalnie życie jest chronione, to karę za aborcję może ponieść lekarz, osoba zamawiająca, natomiast z tej kary zwolniona jest kobieta i uważamy ten zapis za bardzo dobry. Oprócz tego wprowadzamy również zapis, który nie dopuszcza do handlowania i wprowadzania w obieg środków poronnych. Oczywiście też podkreślamy konieczność otoczenia specjalną opieką w tzw. ciąży problemowej – informuje Paweł Wosicki.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia do jutra zbiera podpisy pod apelem do parlamentarzystów ws. większej ochrony życia nienarodzonych. Można go podpisać na stronie www.kochamykazdedziecko.pl.

Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży obowiązuje w Polsce od 23 lat.

Zgodnie z nią prawa do ochrony życia nie posiadają dzieci prenatalnie chore oraz dzieci poczęte w wyniku czynu zabronionego np. gwałtu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl