Pikieta w obronie Okien Życia

O godzinie 10.00 na nowej, okrągłej kładce przy ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie odbędzie się pikieta w obronie Okien Życia.

Spotkanie ma na celu obronę okien, które ratują życie niemowlętom.

– W Polsce znajduje się około pięćdziesięciu Okien Życia, dzięki nim uratowano już czterdzieścioro czworo dzieci. W Rzeszowie znajdują się dwa takie Okna, dlatego my nie pozwolimy na  zamknięcie  miejsc w których ratuje się życie. (…) Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej pikiecie. Zabierzemy ze sobą transparenty, prawdziwe okna ze zdjęciami dzieci. W ten sposób chcemy pokazać władzą, że my tych Okien Życia nie chcemy oddać   – powiedział Jacek Kotula, koordynator Fundacji Pro-prawo do życia.

Okna Życia chce zlikwidować ONZ. Jacek Kotula wymienia motywy, jakimi organizacja kieruje się przy podejmowaniu tej decyzji.

ONZ od dłuższego czasu sprzeciwia się życiu, promującą tzw. aborcję i antykoncepcję. Ostatnim wymysłem ONZ jest likwidacja Okien Życia. Motywują to tym, że dzieci mają prawo do poznania swoich rodziców, a oddając dziecko do Okna Życia rodzic traci nad nim niejako kontrolę i nie wie później, co się z nim dzieje i to dziecko nie wiem kim był jego rodzic.  To jest obłuda tych działaczy ONZ-tu, dlatego że wartość życia  jest – naszym zdaniem – najważniejsza, ważniejsza nawet od wartości poznania swoich rodziców. Życie jest najważniejsze. Nie można mówić, że można zabić dziecko, bo ono ma prawo do poznania swoich rodziców – powiedział Jacek Kotula.

Wśród pikietujących obecna będzie również siostra Dominika, dyrektor Domu Samotnej Matki, gdzie znajduje się Okno Życia.

JK/RIRM  

drukuj