Kremlowska propaganda w Polsce

W Polsce legalnie działa radio emitujące kremlowską propagandę. Chodzi o lokalne radio „Hobby” nadające z podwarszawskiego Legionowa – podał dziennik „Rzeczpospolita”.

Codziennie wieczorem w radiu „Hobby” pojawia się tam godzinne pasmo tworzone przez proputinowską rosyjską agencję informacyjną Rossija Siegodnia.

Program „Sputnik” to przede wszystkim serwisy informacyjne, w których Polakom zarzuca się fałszowanie historii, a władze Ukrainy oskarża o niszczenie kraju.

Jak mówi Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, sprawą powinno zainteresować się MSZ.

– Obrońcy wolności słowa będą zawsze mówić, że każdy ma prawo nadawać to, co chce i przekazywać – nawet w innych państwach, innym narodom – swoje treści. Z drugiej strony, każde państwo ma jednak obowiązek bronić się przed zalewem cudzej propagandy. To, o czym mówimy, to niewątpliwie rosyjska propaganda, którą widzimy w ostatnim czasie w ogromnym nasileniu. Z jednej strony to nasilenie ma związek z sytuacją na Ukrainie, a z drugiej strony z 70. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na ziemie Polski i tak zwanego wyzwalania polskich ziem – powiedział Jerzy Bukowski.

Współpraca radia z kontrolowanymi przez Kreml mediami nie jest nowością. W 2011 roku podpisano umowę z powstałym w czasach bolszewickich Głosem z Rosji.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji audycje „nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, a polską racją stanu”.

KRRiT planuje przeprowadzenie w tym roku monitoringu w radiu „Hobby”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl