Gruzja zarzuca Rosji naruszenie przestrzeni powietrznej

Władze gruzińskie poinformowały, że w czwartek rosyjski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną Gruzji. Tbilisi ostrzega, że ten incydent zagraża stabilności w regionie.

Według MSZ Gruzji rosyjski śmigłowiec bojowy Mi-8 wleciał w gruzińską przestrzeń powietrzną na obszarze sąsiadującym Osetią Południową. Rosyjska maszyna „naruszyła przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez rząd centralny, przeleciała nad jedną z miejscowości i nad budynkami policyjnymi” – poinformował gruziński resort spraw zagranicznych.

W oświadczeniu podkreślono, że incydent ten „był prowokacyjny w swej naturze, stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności w regionie”.

Po kilkudniowej wojnie rosyjsko-gruzińskiej w 2008 roku separatystyczne regiony Abchazja i Osetia Południowa, zajmujące ok. 20 proc. całego terytorium Gruzji, ogłosiły niepodległość; ich samozwańcze władze, wspierane przez Rosję, nie są uznawane przez zdecydowaną większość krajów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl