fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Zmiany w Kancelarii Prezydenta RP

Zmiany w kancelarii prezydenta. Pojawiają się nowe twarze i nowe instytucje. Andrzej Duda wyznaczył nowego szefa swojego gabinetu. Dotychczas tę funkcję pełnił Krzysztof Szczerski.

„Prezydent powołał ministra Pawła Szrota na stanowisko Szefa Gabinetu Prezydenta RP” – informuje kancelaria.

Krzysztof Szczerski pozostaje w Pałacu Prezydenckim. Został pełnomocnikiem do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej. Paweł Mucha, dotychczasowy wiceszef Kancelarii Prezydenta, został doradcą społecznym Andrzeja Dudy. Zastąpi go Piotr Ćwik, były wojewoda małopolski, i od niedawna prezydencki minister. Specjalista ds. mediów Mariusz Sieraczkiewicz zauważa, że Andrzej Duda dąży do zbudowania profesjonalizmu w swoim otoczeniu.

– Żeby wszyscy ci ludzie, którzy pracują na rzecz prezydenta, cała jego obsługa polityczna i administracyjna była obstawiona wysokiej klasy specjalistami w danych dziedzinach. Ci ludzie są po prostu konieczni do funkcjonowania Kancelarii Prezydenta RP – mówi  Mariusz Sieraczkiewicz, specjalista ds. mediów.

Krzysztof Szczerski pytany o nową funkcję tłumaczy, że w myśl pomysłu prezydenta ma powstać instytucja na wzór dyplomatycznego Biura Bezpieczeństwa Narodowego [czytaj więcej].

Po zmianach w kancelarii prezydenta Paweł Mucha poinformował, że od stycznia jest zatrudniony jako doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj