Prezydent podpisał ustawę dot. programu „Rodzina 500 plus”

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza program „Rodzina 500 plus”.  To najlepszy wzorzec, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci i daje im wsparcie – powiedział szef polskiego państwa.

Program „Rodzina 500 plus” zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody.

W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Ustawa wpłynie na poziom życia polskich rodzin – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Nie zastępuje rodziny w wychowaniu dzieci, nie narzuca rodzicom modelu wychowania dzieci, nie wymusza tego, w jaki sposób mają swoje dzieci wychowywać, ale daje tą możliwość, żeby wesprzeć, aby te rodziny, które mają dzieci, które – w związku z tym swoim codziennym życiem – wspierają polskie państwo również otrzymały tą wyciągniętą rękę ze strony państwa. To podstawowe wsparcie. Wsparcie właśnie w wychowaniu dzieci. To szczególnie ważne w dzisiejszej Polsce, gdzie tyle rodzin – zwłaszcza rodzin wielodzietnych – jest w trudnej sytuacji materialnej. Ta ustawa spowoduje – według wyliczeń przedstawianych przez panią minister- że poziom ubóstwa spadnie do 11 proc. – powiedział przed podpisaniem ustawy prezydent Andrzej Duda.

Program „Rodzina 500 plus” ma ruszyć w kwietniu. Wnioski należy składać w gminach raz do roku.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj