zdjęcie archiwalne | fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP uda się do Słowenii

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożą oficjalną wizytę w Słowenii. Zaplanowano spotkania z prezydentem tego kraju Nataszą Pirc Musar, a także polsko-słoweńskie forum gospodarcze.

W środę polski prezydent spotka się z prezydentem Słowenii Nataszą Pirc Musar. Przewidziano rozmowy w „cztery oczy” oraz rozmowy plenarne delegacji. Na godz. 12.50 zaplanowano konferencję prasową.

Tego samego dnia Andrzej Duda spotka się z premierem Słowenii Robertem Golobem, z wicepremierem, ministrem spraw zagranicznych i europejskich Słowenii, Tanją Fajon, a także z przewodniczącą Zgromadzenia Państwowego Słowenii, Urszką Klakoczar Zupanczicz, oraz przewodniczącym Rady Państwowej Słowenii Marco Lotričem.

W czwartek w Planicy prezydenci Polski i Słowenii wezmą udział w polsko–słoweńskim forum biznesowym branży ICT i cyberbezpieczeństwa nt. współpracy regionalnej w ramach Inicjatywy Trójmorza.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl