Zmiana polityki unijnej wobec migrantów?

Austria zbuduje płot na granicy ze Słowenii. Ma to pomóc kontrolować napływ migrantów – poinformowała austriacka minister spraw wewnętrznych.

Szefowa resortu zapewniła, że chodzi o kontrolowanie wjazdu migrantów do kraju, a nie o zamknięcie granicy.

Jest to bardzo dobra decyzja dla tych wszystkich, którzy starają się realistycznie patrzeć na problem imigrantów – mówi Dariusz Sobków, były ambasador tytularny przy UE. Dodał, że Austria podejmuje działania zgodne z prawem krajowym i unijnym, pozwalające na ochronę swojego terytorium.

Kanclerz Angela Merkel dostała bardzo jasny przekaz od krajów członkowskich Unii Europejskiej. Ten przekaz ze strony austriackiej jest dla niej szczególnie ważny. Następuje odwrót od tej pro emigracyjnej polityki UE i pro emigracyjnej polityki Berlina. Można postawić tezę, że te działania austriackie były ustalone z Berlinem, ze względu na strategiczne relację Austrii i Niemiec. Kanclerz Niemiec ma teraz fantastyczny pretekst żeby zaostrzyć politykę emigracyjną i wycofać się ze swoich błędów. Z decyzji, które podejmowała latem w stosunku do emigrantów nie oglądając się na opinię sąsiadów i unijnych partnerów – zauważa Dariusz Sobków.

Tylko w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano do Słowenii przyjechało 8 tys. osób, czyli więcej, niż liczy słoweńska armia. Po zarejestrowaniu i otrzymaniu najpilniejszej pomocy w Słowenii migranci są pociągami przewożeni dalej do granicy z Austrią.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl