Złóż podpis o odrzucenie ustawy dot. uzgodnienia płci

W internecie zbierane są podpisy do senatorów o odrzucenie ustawy o uzgodnieniu płci. Swój podpis można złożyć na stronie protestuj.pl. Przyjęta wczoraj przez Sejm ustawa ma uprościć procedurę prawnego określania płci.

W myśl nowych przepisów będzie się ona opierać na subiektywnym odczuciu pacjenta, a nie na podstawach biologicznych.

Prawne określanie płci będzie się odbywać w trybie nieprocesowym na podstawie orzeczeń lekarskich. Ma się tym zajmować sąd w Łodzi.

To najgorsze z możliwych lewicowe rozwiązanie – mówi poseł PiS Jan Dziedziczak.

– W rozwiązaniu tym mamy ideologię gender w czystej postaci. Płeć według tego zamysłu jest tylko samostanowieniem kulturowym i nie ma nic wspólnego z prawem naturalnym, z naturą. Jest to ustawa przeciwko prawu naturalnemu, kwestionująca wszystkie te zbiory wartości, którymi żyliśmy dotychczas, którymi żyje większość cywilizacji na świecie. Jest to projekt lewicowo-liberalny, który tak naprawdę otwiera kolejną furtkę dla niebezpiecznych precedensów w naszym kraju, bo jeżeli się zakwestionuje w tak ważnym zapisie prawo naturalne to będzie to narzędzie do kwestionowania innych praw w przyszłości – mówi Jan Dziedziczak.      

Ustawa ma wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl