Proces ws. obecności Krzyża w Sejmie

Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie rusza proces wytoczony przez grupę posłów Ruchu Palikota przeciwnych obecności Krzyża na sali obrad w Sejmie.

Janusz Palikot i posłowie jego formacji twierdzą, że Krzyż wiszący w Sejmie narusza ich dobra osobiste łamiąc nie tylko wolność ich sumienia i wyznania, ale i Konstytucję. Siedmiu z nich złożyło w sądzie pozwy, w których domagają się, by Krzyż zniknął z Sali obrad.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, poseł Solidarnej Polski Tadeusz Woźniak mówi, że proces ten wpisuje się wyraźnie w nasilającą się obecnie w Polsce walkę z Kościołem.

– Tego typu zdarzenia wiążą się w całość. Przed euro 2012 kiedy władze piłkarskie wydały regulamin, w którym praktycznie zrównują symbole religijne z symbolami terrorystycznymi, spółka PL LOT próbowała wprowadzić zakaz noszenia krzyżyków przez załogę pokładową, ataki na Krzyż w Sejmie, próba wprowadzenia związków partnerskich – homoseksualnych. To nagonka na Kościół, na najważniejsze wartości i symbole, które obronimy – powiedział poseł Tadeusz Woźniak.

Jak dodaje poseł Tadeusz Woźniak, rozpoczynający się dziś proces jest jedynie kolejną próbą zwrócenia na siebie uwagi przez Ruch Palikota.

– Kolejne protesty, kolejne skargi, kolejne propozycje są jedynie próbą zaistnienia. Wierzę gorąco, że Ruch Palikota to gwiazda jednego sezonu. Wierzę głęboko, że Polacy zrozumieli jak niebezpieczne jest to ugrupowanie, jak uderza w podstawowe wartości narodowe. Ten kolejny protest pokaże tylko bezsilność tych, którzy podnoszą rękę na Pana Boga, na święte symbole, na wszystko co jest dla nas najświętsze – dodaje poseł Tadeusz Woźniak.

 

Wypowiedź posła Tadeusza Woźniaka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl