W Sejmie odbyło się spotkanie opłatkowe

Niech nas wszystkich połączy troska o Polskę, naszych rodaków, o dobro wspólne – życzyli parlamentarzystom marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski na czwartkowym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w gmachu Sejmu.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: przedstawiciele prezydiów obu Izb oraz parlamentarzyści.

Marszałek Sejmu ocenił, że rok 2016 był rokiem ważnym i wyjątkowym.

„Obchodziliśmy m.in. 1050. rocznicę Chrztu Polski, jego uświetnieniem były uroczystości w Poznaniu, gdzie poświęciliśmy chwilę czasu naszym dziejom i polskości ukształtowanej przez kolejne pokolenia naszych przodków. Chrzest Polski pokazał nam wielkość przeszłości i chrześcijańskie dziedzictwo, które do dzisiaj kształtuje losy Polski i naszego narodu” – dodał.

Marszałek Kuchciński życzył parlamentarzystom, aby w 2017 roku wszystkich połączyła troska o Polskę, o rodaków, o dobro wspólne.

„Jesteśmy w Sejmie i Senacie, żeby służyć narodowi, niech święta Bożego Narodzenia umocnią nas w tym przekonaniu” – apelował.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił, że święta Bożego Narodzenia to święta nadziei, radości i miłości, święta, które pozwalają nam spotkać się w gronie rodzinnym.

Marszałek Senatu dziękował parlamentarzystom za pracę w 2016 roku.

„Różnimy się, ale mam taką nadzieję i niech ta nadzieja nam przyświeca, że wszyscy chcemy dla naszej ukochanej Polski, ukochanej Ojczyzny, jak najlepiej. Mamy inne wizje, inne spojrzenia, kłócimy się, spieramy, ale to (dobro Ojczyzny) niech będzie dla nas zawsze najważniejsze” – apelował.

Jak dodał, rodzina jest w centrum zainteresowania rządu i parlamentarzystów.

„Będziemy dbali o rodzinę i to, co zrobiliśmy w tym roku, pozwala mieć nadzieję, że w wielu domach święta Bożego Narodzenia będą milsze, spokojniejsze i bogatsze” – podkreślił.

„Święta Bożego Narodzenia to święta miłości, a miłość z każdego minusa może zrobić plus. Życzę państwu, abyśmy przy naszych stołach wigilijnych i świątecznych podzielili się ze swoimi rodzinami refleksjami i zadumą nad naszą przyszłością. Życzę państwu, aby nowy rok 2017 był rokiem, kiedy będziemy potrafili więcej znaleźć wspólnego niż doszukiwać się różnic” – mówił Karczewski.

Metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz dziękował parlamentarzystom za pracę legislacyjną, związaną z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz za zaangażowanie w „wielkim wydarzeniu”, jakim była wizyta papieża Franciszka w Polsce oraz Światowe Dni Młodzieży.

Jak ocenił, „aby słowo Boże się rozchodziło i był słyszane, potrzebna jest cisza, jaka była przy stole betlejemskim”.

„Wszystkim nam to wyciszenie – skuteczne, mądre jest potrzebne, pragnę wam życzyć spokoju i ciszy, w której rozchodzi się głos Boga, ale także tej ciszy, w której można głęboko usłyszeć człowieka najbliższego, który jest wokół nas” – mówił Nycz.

Uroczystość w Sejmie uświetnił swoim występem Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl