fot. PAP/Paweł Supernak

Zielone światło dla Prokuratora Generalnego do dalszych zmian w wymiarze sprawiedliwości

Adam Bodnar dostał zielone światło do dalszych zmian w wymiarze sprawiedliwości. Już padają zapowiedzi przejęcia Krajowej Rady Sądownictwa i Trybunału Konstytucyjnego.

Czystki w sądach i prokuraturach, bezprawne odwołanie Prokuratora Krajowego, Dariusza Barskiego, czy też przystąpienie Polski do Prokuratury Europejskiej. To główne zarzuty kierowane pod adresem ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Adama Bodnara.

Adam Bodnar to minister-destruktor, a jednocześnie symbol nowej władzy, która dąży do zmiany prawa obowiązującego w Polsce, a przyjmuje doktrynę jego niestosowania – powiedział Sebastian Kaleta, poseł Suwerennej Polski, były wiceminister sprawiedliwości.

W czwartek Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

Adama Bondara bronił premier Donald Tusk.

Muszę z wielką satysfakcją ogłosić, że zadania, które przyjął na siebie pan minister Bondar, zostały w dużej mierze zrealizowane i to w tempie nadzwyczajnym – podkreślił szef rządu.

Adam Bodnar ma zielone światło do kolejnych działań. Po głosowaniu nad wnioskiem o jego odwołaniu już zapowiedział szereg ustaw, wśród nich ustawę o KRS czy też działania, które doprowadzą do siłowego przejęcia Trybunału Konstytucyjnego.

To będą działania, które będą służyły naprawie wymiaru sprawiedliwości – przekonywał Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu zostanie przestawiony projekt ustawy oraz projekt uchwały w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.  Zmiany miały zostać przeprowadzone dużo wcześniej, ale koalicja rządząca nie mogła znaleźć porozumienia, w jaki sposób dokonać zmian w Trybunale. Trwały dyskusje, czy drastyczne zmiany lepiej przeprowadzać pojedynczymi uchwałami czy przy pomocy ustaw. Rządzący podważają status aż pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

TV Trwam News

drukuj