fot. https://www.facebook.com/NSZZRISOLIDARNOSC

Rolnicza „Solidarność” sprzeciwia się oskarżeniom kierowanym przez premiera pod adresem protestujących rolników

Rolnicza „Solidarność” sprzeciwia się oskarżeniom kierowanym przez premiera Donalda Tuska pod adresem protestujących rolników. Szef rządu zapowiedział, że na listę infrastruktury krytycznej zostaną wprowadzone przejścia graniczne z Ukrainą. Ma to dać gwarancję, że do kraju ogarniętego wojną pomoc wojskowa i humanitarna będzie docierała bez opóźnień. Związkowcy w opublikowanym oświadczeniu zapewniają jednak, że strajkujący rolnicy na bieżącą przepuszczają te transporty przez wszystkie blokady.

 
Szef rolniczej „Solidarności”, Tomasz Obszański, wskazuje, że słowa Donalda Tuska są niedopuszczalną manipulacją. Dodaje, że ich prawdziwym celem jest stłumienie protestów i odwrócenie uwagi od nieudolności rządu.

Oświadczenie Donalda Tuska jest całkowitą nieprawdą. Na granicach rolnicy puszczają transporty. Nie wiem dlaczego premier Donald Tusk wyszedł z czymś takim. Nie są wpuszczane tylko samochody, które wiozą produkty rolne do Polski. Dialog z rządem jest cały czas możliwy. Tylko kiedy do tego dialogu dojdzie? Nie wiemy. Na razie ministerstwo rolnictwa i rząd w ogóle z rolnikami nie rozmawia. Nie ma żadnych konkretnych rozmów, które doprowadziłyby do jakiegoś stanowiska, które sprawi, że rolnicy będą usatysfakcjonowani i pewni, że ich gospodarstwa nie będą zagrożone – mówił Tomasz Obszański.

Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują m.in. drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą.

Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów, a także polityce europejskiej związanej z tzw. Zielonym Ładem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl