Zbigniew Ziobro ponownie wybrany na prezesa Solidarnej Polski

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, został w sobotę ponownie wybrany na prezesa Solidarnej Polski – podał PAP szef gabinetu politycznego w MS Jan Kanthak. Kadencja prezesa Solidarnej Polski potrwa 4 lata. Wiceprezesami zostali Beata Kempa i Michał Wójcik.

Podczas kongresu Solidarnej Polski, który odbył się w Warszawie, minister Zbigniew Ziobro został ponownie wybrany na prezesa Solidarnej Polski” – poinformował Kanthak. Dodał, że Ziobro nie miał kontrkandydata, a jego kadencja na stanowisku prezesa partii potrwa cztery lata.

Szef gabinetu politycznego w MS zaznaczył też, że wybory wewnętrzne w partii odbywają się zgodnie ze statutem raz na cztery lata. Poza wyborem prezesa podczas kongresu odbyły się także wybory wiceprezesów SP. Zostali nimi szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa (ponownie) i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Zbigniew Ziobro (ur. 1970 r. w Krakowie) jest obecnie ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (1994). W 2001 r. był wiceministrem sprawiedliwości, gdy na czele tego resortu stał Lech Kaczyński, był jednym z najbliższych jego współpracowników. Od 2001 r. w Prawie i Sprawiedliwości, został posłem. Popularność przyniosło mu członkostwo w pierwszej sejmowej komisji śledczej powołanej do zbadania afery Lwa Rywina.

W lecie 2014 r. Solidarna Polska, a także Polska Razem (obecnie Porozumienie) Jarosława Gowina porozumiały się z PiS w sprawie startu w wyborach ze wspólnych list. W 2015 r. Zbigniew Ziobro zdobył mandat poselski, kandydując z woj. świętokrzyskiego.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl