Włochy: Osiem zarzutów dla nieletnich sprawców napaści na Polaków w Rimini

Osiem zarzutów znalazło się w akcie oskarżenia wobec nieletnich sprawców napaści na dwoje Polaków w Rimini – podały w sobotę media. Dwaj bracia Marokańczycy w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk staną przed trybunałem dla nieletnich w Bolonii 28 marca.

Sąd dla nieletnich postanowił, że sprawcy sierpniowej napaści na polskich turystów i gwałtu na plaży nad Adriatykiem będą sądzeni w trybie natychmiastowym, przy drzwiach zamkniętych.

Cała trójka mieszka w rejonie miasta Pesaro. Po aresztowaniu na początku września wszyscy zostali umieszczeni w zakładach karnych dla nieletnich w Rzymie, Turynie i Bolonii.

Ich adwokaci poinformowali, że wystąpią o osądzenie oskarżonych w trybie uproszczonym, przewidującym redukcję kary maksimum o jedną trzecią. Synom imigrantów z Maroka i Nigerii zarzuca się zbiorowy gwałt, napaść oraz spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała łącznie w czasie trzech napadów w sierpniu w Rimini.

Jedyny pełnoletni członek gangu, Kongijczyk Guerlin Butungu, którego również sądzono w trybie uproszczonym, został skazany w listopadzie przez sąd pierwszej instancji w Rimini na 16 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl