Zbigniew Ziobro komentuje wybory parlamentarne

Mamy szanse wprowadzać w Polsce dobre zmiany i chcemy je robić – ocenia lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Jak pokazują sondaże, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych i może liczyć na samodzielne rządy.

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wygrało wybory w 13 województwach, zaś Platforma Obywatelska nieznacznie wygrała jedynie w województwach Pomorskim i Zachodniopomorskim.

Prawo i Sprawiedliwość odniosło natomiast przytłaczające zwycięstwo na wsi oraz przewagę w miastach – zarówno tych mniejszych, jak i największych. W wyborach parlamentarnych w każdej grupie wiekowej wyborców triumfował PiS.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreśla, że po zwycięstwie należy jak najszybciej wziąć się do pracy i poprawić przede wszystkim politykę prorodzinną.

Mamy szansę wprowadzać w Polsce dobre zmiany i chcemy je robić. Mówię to już po kampanii wyborczej. Mówione w kampanii 500 zł na dziecko to jest coś, w co głęboko wierzę i to nie jest slogan wyborczy. Uważam, że można i trzeba zmienić w Polsce politykę prorodzinną, trzeba zmienić politykę w wielu obszarach wymiarów sprawiedliwości i organów ścigania tak, by Polska była normalnym krajem, gdzie ludzie i przede wszystkim rodziny czują się bezpiecznie. Gdzie państwo dba nie tylko o tych, którzy mają takie pozycje jak pan Kulczyk – zaznacza Zbigniew Ziobro.

Sondaż late poll Ipsos daje PiS-owi 37,7 proc. głosów i 232 mandaty w Sejmie, zaś PO ma 23,6 proc. głosów i 137 mandatów.

Do Sejmu – według sondażu – wchodzą też: ugrupowanie Pawła Kukiza – 42 mandaty, Nowoczesna – 30 mandatów i PSL – 18 mandatów.

Wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ma podać oficjalne informacje, które partie przekroczyły próg wyborczy. Jutro natomiast dowiemy się, kto uzyskał mandat posła i senatora.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl