Zawiadomienie ws. spalenia chrześcijańskich krzyży

Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą składa zawiadomienie do prokuratury ws. spalenia chrześcijańskich krzyży.

Do profanacji miało dojść m.in. 4 czerwca podczas koncertu zespołu Behemoth w Warszawie – dzień po tym, jak gdyński sąd uniewinnił lidera tego zespołu – zadeklarowanego satanistę Adama Darskiego ps. Nergal – ws. podarcia Biblii.

Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami mówił, że ten skandaliczny wyrok sądu dał Nergalowi przyzwolenie na dalsze znieważanie chrześcijan, czego konsekwencje możemy obserwować.

– Udowodniliśmy Adamowi Darskiemu, czyli Nergalowi, że w Gdyni w 2007 roku porwał Biblię, wykrzyknął słowa, które były skierowane w kierunku Boga – słowa obrażające. Nie ma się co dziwić, skoro sąd go uniewinnił i stwierdził, że to była tylko sztuka. W takim razie Adam Darski stwierdził, że może robić wszystko, że może w dalszym ciągu obrażać symbole katolickie, obrażać Boga. Nie dziwię się, że dzień później w Warszawie Adam Darski poszedł dalej – akcentuje Ryszard Nowak.

Nie możemy pozwolić na bezkarne obrażanie Boga, znieważanie symboli religijnych i obrażanie uczuć religijnych – zaznacza Ryszard Nowak. Dlatego dziś złoży on do prokuratury apelacyjnej w Gdańsku zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

– Naruszono art. 196 Kodeksu Karnego, który mówi, że jeżeli się znieważa przedmiot czci religijnej, to wtedy grozi do dwóch lat więzienia. Publiczne zniszczenie krzyży to przestępstwo. W tej sprawie jesteśmy, łącznie z naszymi kolegami z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami, osobami pokrzywdzonymi – podkreśla Ryszard Nowak.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl