Nergal przed sądem. Jaki będzie wyrok?

Sąd Rejonowy w Gdyni prawdopodobnie wyda dziś wyrok w sprawie obrazy uczuć religijnych przez zadeklarowanego satanistę Adama Darskiego ps. Nergal.

Rozprawa rozpocznie się o godz. 9.30 w gdyńskim sądzie rejonowym. Adam Darski na koncercie w 2007 roku podarł Biblię nazywając ją ”księgą kłamstw”, a Kościół katolicki „największą zbrodniczą sektą”.

W 2011 r. Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił Darskiego, uznając że działał on „bez zamiaru bezpośredniego”. Rozpatrując apelację, Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że Sąd Najwyższy musi dokonać wykładni prawa w drodze uchwały.

Sąd Najwyższy uznał, że przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten, kto ma świadomość, że może do niego dojść.

Proces zadeklarowanemu sataniście wytoczył Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

– Sąd ma znowu stwierdzić czy Adam Darski jest winy czy nie. Z tym, że niektórzy twierdzą, że te 5 lat to zmarnowane pieniądze, zmarnowany czas. Ja uważam, że nie. Dzięki temu, że złożyłem doniesienie do prokuratury na Adama Darskiego, że znieważył Boga i Biblię ta sprawa trafiła do sądu. Pod koniec zeszłego roku sąd się w tej sprawie wypowiedział. (…) To co powiedział sąd, uważam za mój wielki sukces. Sąd stwierdził, że nie może się ktoś tłumaczyć tym, że niechcąco Boga obraził, że niechcąco napluł na Biblię, czy niechcąco obraził obraz Matki Boskiej. Nie ma czegoś takiego. Jeżeli ktoś obraził Boga musi przed sądem odpowiedzieć, a więc po tych pięcioletnich bojach z satanistą Adamem Darskim odniosłem sukces bo dzięki Sądowi Najwyższemu uczucia religijne w Polsce i uczucia katolików zostały niesamowicie wzmocnione – powiedział Ryszard Nowak.

Dzisiejsza rozprawa powinna zakończyć się wydaniem wyroku – mówi Ryszard Nowak. Jednocześnie dodaje, że złoży dziś kolejne materiały obciążające Adama Darskiego.

– Tym nowym materiałem, który obciąża satanistę – Adama Darskiego jest jego książka, która została wydana kilka miesięcy temu, w której on przyznaje się, że podczas ponad dwudziestu koncertów w Polsce i za granicą również obrażał Boga, również niszczył Biblię i o Bogu wyrażał się bardzo wulgarnie. Uważam, że ta książka jest nowym dowodem, który ja chcę przedstawić przed sądem. Żeby sąd czasem nie myślał, że Adam Darski tylko raz podarł Biblię. Ta książka, powieść Adama Darskiego jest dowodem na to, że on wielokrotnie w różnych miejscach obrażał Boga, zachwalał podpalanie kościołów w Polsce, nagrał kiedyś piosenkę „Chwała mordercom św. Wojciecha” gdzie twierdził, że mordercy św. Wojciecha to bohaterzy – dodaje Ryszard Nowak.

 

Wypowiedź Ryszarda Nowaka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj