KE opowiedziała się za satanistą

Komisja Europejska oświadczyła, że „oskarżenie zespołu muzycznego o obrazę uczuć religijnych jest niezgodne z wartościami Unii Europejskiej”.

Sprawa dotyczy grupy Behemot i zadeklarowanego satanisty Adama Darskiego ps. Nergal, który podczas jednego z koncertów podarł Biblię i stosując bluźnierstwa rozrzucał jej kartki po scenie.

Komisja zaznacza, że „krajowe przepisy dotyczące bluźnierstwa, są wewnętrzną sprawą każdego kraju, ale muszą być zgodne z umowami międzynarodowymi”.

Posłowie alarmują, że jest to skandal i łamanie prawa – powiedział pos. Andrzej Jaworski

– Mamy do czynienia z ogromnym skandalem. Polega on na tym, że Unia Europejska zakazuje osobom prywatnym dochodzić swoich praw od osób, które je obrażają i dyskryminują ze względu na wyznawaną wiarę. (…) Przypomnę proces tzw. Nergala. Prokuratura w Polsce nie wszczęła własnego postępowania. Dopiero na skutek interwencji kilku osób, w tym mojej, wszczęto ją. Tymczasem piątkowy werdykt Komisji Europejskiej tak naprawdę powiedział, że poszczególni obywatele nie powinni występować o obronę swoich dóbr osobistych a do tego sprowadzało się wystąpienie przeciwko Nergalowi – powiedział pos. Andrzej Jaworski

Poza tym poseł zwraca uwagę, że stanowisko KE dotyczy przedstawicieli wszystkich religii, nie tylko katolików.

– Komisja Europejska zabrania oskarżania kogokolwiek kto obraża uczucia religijne innych osób, ponieważ wg. niej wartością nadrzędną jest w tym przypadku wolność przekazu i wypowiedzi. To stanowisko Komisji Europejskiej nie dotyczy tylko nas katolików, ale także wszystkich innych religii. Jestem ciekawy jak podejdą do tego np. muzułmanie, którzy dowiedzieli się że Komisja Europejska będzie zakazywała również oskarżania pseudo muzyków czy innych osób, które będą darły bądź podpalały Koran i wyrażali się na jego temat w sposób bardzo bluźnierczy – dodaje pos. Andrzej Jaworski.

Komisja Europejska dość szybko zareagowała na werdykt Sądu Najwyższego, który klika dni temu powiedział, że przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten, kto ma świadomość, że może do niego dojść.

Poseł Andrzej Jaworski mówi, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie bardzo mocna prośba władz naszego kraju czy polskich przedstawicieli pracujących
w Komisji Europejskiej, dlatego posłowie będą chcieli się dowiedzieć kto ze strony polskiego rządu jest lobbystą satanistycznej grupy – zespołu Behemot.

To jest decyzja szokująca. Komisja Europejska w kwestiach moralnych, religijnych nie powinna wydawać swoich werdyktów, to są suwerenne decyzje, które powinny być rozstrzygane bezpośrednio w krajach członkowskich – podkreśla pos. Tomasz Poręba.

To, co zrobiła KE wydając oświadczenie trzy dni po sprawie sądowej Nergala w Polsce sugerując, że ta kwestia nie powinna być traktowana jako coś, co narusza uczucia religijne UE, jest czymś szokującym.  KE absolutnie nie powinna wypowiadać się w sprawach związanych z sumieniem, moralnością czy religią, to są suwerenne kwestie, które powinny być  rozpatrywane w krajach członkowskich – powiedział pos. Tomasz Poręba.

Wiele złego dzieje się na świecie, w wielu krajach chrześcijanie są prześladowani: Dlaczego tam nie pojawiają się oświadczenia KE ?- pyta pos. Tomasz Poręba.

Bardzo często KE nie reaguje w sytuacjach kiedy na świecie nieprzestrzegane są prawa człowieka w tym m.in. chrześcijan. Kiedy prześladuje się chrześcijan w Wietnamie czy Nigerii tam KE nie wydaje oświadczeń. W momencie, kiedy pan Darski drze Biblię i kpi sobie z wartości dla nas ważnych, takich jak Słowo Boże czy Biblia, KE zabiera głos. My się z tym nie zgadzamy, postawimy tę sprawę w PE – dodał pos. Tomasz Poręba.

Wypowiedź posła Tomasza Poręby


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź posła Andrzeja Jaworskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

 

***

 

Oświadczenie na temat stanowiska Komisji Europejskiej

wydanego w związku ze sprawa Darskiego

Stanowisko Komisji Europejskiej z dnia 31 października br. wskazujące iż oskarżenie zespołu muzycznego o obrazę uczuć religijnych jest niezgodne z wartościami Unii Europejskiej wydane w związku ze sprawa Adama Darskiego znanego jako Nergal budzi nasze głębokie zdumienie i sprzeciw.

Skandalem jest, iz Komisja Europejska chce narzucić obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, w tym polskim parlamentarzystom, zakaz występowania w obronie podstawowych praw, w tym także tych, dotyczących poszanowania uczuć religijnych.

Absolutnie nie jest rola Komisji Europejskiej wypowiadanie się na te tematy, które naruszają suwerenność państw członkowskich jeśli chodzi o wolność słowa i prawa obywatelskie, wywierając jednocześnie presje na polski niezawisły sad, który ma rozstrzygnąć sprawę Darskiego.

Zwrócimy się do Komisji Europejskiej o informacje, jakie były motywy i kto stoi za tym bulwersującym stanowiskiem.  Wykorzystamy tez jako posłowie wszystkie dostępne możliwości, aby ta sprawa zainteresować zarówno Sejmu RP jak i Parlament Europejski.

Andrzej Jaworski
Poseł na Sejm RP
Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu
do Spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski

Tomasz Poręba
Europoseł PiS

drukuj