Opozycja zorganizuje marsz poparcia dla obecności Polski w UE

7 maja opozycja zorganizuje w Warszawie marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. O manifestacji poinformowali na specjalnie zwołanej konferencji liderzy Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowoczesnej, Komitetu Obrony Demokracji i Twojego Ruchu.

Tego samego dnia w Warszawie odbędzie się Parada Schumana. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz -Waltz zaprosiła na uroczystości wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

Szef PO Grzegorz Schetyna na konferencji stwierdził, że opozycja nie pozwoli, aby prezes PiS-u Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy. „Nie pozwolimy na takie rządy PiS, które psują prawo, psują konstytucję, psują nasze państwo” – stwierdził Schetyna.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru wskazywał na kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Poseł Adam Abramowicz podkreśla, że w Polsce nie ma zagrożenia demokracji. Świadczą o tym odbywające się demonstracje.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapewnia, że można bezpiecznie wypowiadać swoje zdanie poprzez demonstracje. A jeśli chodzi o samo meritum, to widać, że opozycja jest bezsilna. Przegrali wybory, nie chcą tego faktu zaakceptować , nie chcą zaakceptować woli narodu, a temat TK jest ciągle poruszany i odgrzewany, żeby mobilizować opinię publiczną przeciwko rządowi. Mamy wiele innych ważnych spraw, nie widzimy, żeby opozycja przedstawiała jakieś konkretne rozwiązania w Sejmie, pomysłu nie ma, więc próbuje podgrzewać atmosferę wychodząc na ulicę – mówi poseł Adam Abramowicz.

Manifestacja wyruszy o godz. 13.00 sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego i przejdzie na plac Piłsudskiego.

RIRM

drukuj